Április 27. szombat: szülinapi túra (128 éves a Mecsek Egyesület) + ehető vadnövények kóstolója

Útvonal: Kővágószőlős – Hadnagy-tó – Szent Bernadett-kápolna – Kővágótöttös – Hideg-kút – 12. századi műemlék templom – Tótvár (földvár) – volt Tótvári-akna emlékköve – Jakab-hegy – Jubileumi-kereszt – Makra – Sajgó – Cserkút, BioBia portája – Cserkút-tető.

Túra fajtája: közepesen nehéz, de Kővágótöttösig kezdőknek is ajánlott. Táv: Kővágótöttösig 6 km, végig 15 km. Szintemelkedés: Kővágótöttösig 110 m, végig 360 m.

Találkozás: Kővágószőlősön az újtelep megállóban 8.55-kor. Pécsről a Táv. Aut. Áll. 6-os kocsiállásáról 8.30-kor indul a busz. Hazatérés: Kővágószőlősről 11.19-kor indul a busz, mely Pécsre 12.02-re érkezik. Cserkút-tetőtől minden óra 26 perckor indul a 28Y jelzésű járat a belváros felé.

Az ehető vadnövények kóstolója 500 Ft/fő, a szülinapos egyesületnek pedig ajándékozzunk 128 Ft-ot (azaz 130 Ft-ot) fejenként.

Túravezető: Gayer Éva

Időpont
Date(s) - 27/04/2019

Helyszín
Kővágószőlős és környéke

Térkép betöltése...

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.